Přívlač s průvodcem v Nizozemsku

Něco o mě

Rybařím už od dětství, ale přívlači jsem se začal naplno věnovat až od roku 2012. Od té doby jsem si měl možnost vyzkoušet všechny možné značky přívlačových prutů, navijáků a nástrah a postupně se posouval pořád k lepšímu a lepšímu vybavení, až jsem došel k otevření vlastního rybářského obchodu www.bestangler.cz. Přívlač chytám také závodně, začínal jsem u břehových lig v UL přívlači až postupně přešel na velké lodní závody. Aktuálně s parťákem Jirkou závodíme už jen v přívlači z lodě na nejprestižnějších závodech v Evropě. Za rybami také pravidelně cestuji do zahraničí - byl jsem už 15 x ve Švédsku, několikrát v Norsku, rybařil jsem také na Srí Lance, Kanárských ostrovech, ve Slovinsku a v dalších asi 8 zemích. Poslední roky jsem si nejvíc oblíbil právě Nizozemsko.

Moje zkušenosti s Nizozemskem

Poprvé jsem rybařil v Nizozemsku v roce 2016, od té doby tam jezdím každý rok. Pravidelně se zde účastníme největších evropských přívlačových závodů z lodí - Predator Tour. Na Predator Tour závodí až 150 dvoučlenných posádek, v roce 2021 se nám povedlo umístit na skvělém 19. místě ze všech týmů. :) V roce 2022 jsem v Nizozemsku rybařil skoro 2 měsíce. Mám také zkušenosti s rybařením na moři, kde jsou část roku skvělé podmínky pro chytání seabassů. Většinu svých osobních rybářských rekordů mám právě z Nizozemska - štiku 117 cm, několik dalších 1m+, desítky štik přes 90 cm, okouna 51.5 cm, 3 okouny přes 50 cm a desítky ryb přes 45 cm, spoustu pěkných candátů, ale osobní rekord 92 cm mám pořád z ČR.


Jižní Holandsko

V Jižním Holandsku se nachází delta řeky Rýn, což je jedna z nejlepších vod pro lov dravců v Nizozemsku, a troufám si říct, že i v Evropě. Při rybaření se nejvíc zaměřujeme na přehrady Hollands Diep, Haringvliet a Volkerak. Voda je v deltě neskutečně úživná, hejna rybiček najdete téměř všude, kde zastavíte. Ryby jsou chráněny přírodními rezervacemi podél břehů, ve kterých žije také velké množství vodních ptáků. A i díky mentalitě místních rybářů, kteří většinu ryb pouští, se zde dravci dorůstají rekordních rozměrů. Chytají se zde štiky přes 120 cm, okouni přes 50 cm a candáti až ke 100 cm. Díky blízkosti moře se na přehradách občas povede chytit i mořské ryby. Pokud není velmi špatné počasí, tak většinou není problém chytit cíleně štiku přes 100 cm, okouna přes 45 cm, nebo candáta přes 70 cm.

Délka přehrad Hollands Diep a Haringvliet je dohromady kolem 45 km. Přehrady jsou místy široké až 4 kilometry a jsou také rušnou dopravní tepnou lodní dopravy. Běžně okolo vás při rybaření jezdí nákladní lodě s délkou přes 200 metrů. Díky blízkosti moře je zde také hodně nevyzpytatelné počasí, takže se občas stane, že z bezvětří máte najednou během 10 minut metrové vlny. Díky dlouhým přejezdům a častému větru je zde zásadní část úspěchu a bezpečí velká a rychlá loď, jako je ta moje.

Loď a vybavení

Používám loď Vizion 500 s motorem Yamaha V-MAX 115 HP, která jezdí rychlostí až 70 km / h. Loď je vybavena špičkovou elektronikou Garmin - třemi 10” sonary Echomap Ultra, živou sondou Panoptix LiveScope a příďovým motorem Garmin Force. Jsem také ambasadorem značky Navionics pro ČR, takže mám ve všech sonarech špičkové mapy Navionics, které velmi usnadňují navigaci a hledání míst k rybaření. Na lodi je dostatek místa pro komfortní rybaření a plavbu pro až 5 rybářů najednou.

Vizion 500

Cesta

Cesta do Nizozemska je nejlepší autem. Trasa měří kolem 900 km a skoro celou cestu jedete po dálnici, cesta je většinou bez problémů a trvá kolem 10 hodin. Případně je možnost cestovat letecky z Prahy do Amsterdamu / Eindhovenu. Za příplatek nabízím i vyzvednutí na letišti (4000 Kč / jedna cesta, max 4 osoby).

Ubytování

Ubytování je nejkomfortnější v jednom z rekreačních resortů přímo u Hollands Diep / Haringvliet. Bydlí se v plně zařízených domcích pro 4 až 6 rybářů. Cena závisí na vybraném termínu, typu a velikosti domku (nabízejí základní, s výhledem na vodu, luxusní, …). Cena základních domků pro 4 rybáře je obvykle 2 000 - 3 000 Kč za noc. Ubytování je možné rezervovat levněji, pokud děláte rezervaci více dopředu. S rezervací ubytování Vám rád pomohu.

Pokud hledáte levnější ubytování a máte svůj obytný vůz, karavan, stan,… doporučím vám některý z kempů v okolí přehrad, kde budeme chytat. Cena kempu za obytný vůz a všechny rybáře je většinou 400 - 800 Kč za noc.

Povolenky

Roční Nizozemská povolenka stojí 45 € (1 100 Kč) a objednává se přes internet. Po objednání vám okamžitě přijde do e-mailu dočasná povolenka, kterou můžete používat měsíc. Přibližně po týdnu vám domů dorazí poštou fyzická povolenka o velikosti kreditní karty. S objednáním povolenky Vám rád pomohu.

Cena průvodce

Cena obsahuje:

  • mě s lodí na 10 hodin / den
  • 25 litrů benzínu do lodi / den
  • pojištění lodi a posádky
  • použitý drobný spotřební materiál (karabinky, fluorocarbony,..)

1 den lovu pro 2 rybáře = 10 000 Kč / 450 €
1 den lovu pro 3 rybáře = 12 500 Kč / 550 €
1 den lovu pro 4 rybáře = 15 000 Kč / 650 €

Minimální doba rezervace je 5 dnů. Ve vybraných termínech, kdy budu v Nizozemsku delší dobu v kuse, je možná rezervace i na méně dnů.

Volné termíny 2023

Volné termíny jsou orientační a vždy se dá nějak domluvit. Záleží také na tom jaké chcete chytat druhy ryb, protože na každý druh je nejlepší trochu jiné období.

konec března 
27.5. - 2.6.2023
1.9. - 7.9.2023
8.9. - 10.9.2023
říjen

Pokud máte zájem, tak mě kontaktujte: Jan Šafránek - telefon +420 721 325 056, nebo na e-mail jan@bestangler.com