BESTANGLER příběh

Pike 117 cm

Jan Šafránek

majitel obchodu

Když jsem v roce 2012 začínal s přívlačí, měl jsem jen malou krabičku s pár nástrahami, levný prut a naviják. Veškeré vybavení se mi vešlo do vláčecí vesty. Jenže nástrahy postupně přibývaly... Za chvilku jich bylo tolik, že s vestou nešlo normálně chodit a musel jsem si pořídit tašku přes rameno. Další rok se to už ani do té nevešlo, tak jsem si pořídil dvakrát takovou. Vybavení dostávalo zabrat - první naviják nevydržel ani rok, druhý vydržel asi rok a půl. Třetí naviják jsem chtěl výrazně lehčí než předchozí. Postupně jsem si tak v průběhu několika let vyzkoušel nástrahy a vybavení od většiny přívlačových značek dostupných na trhu.

Konečně jsem začal přicházet na to, které vybavení a nástrahy fungují a mohu se na ně spolehnout. V krabičce s gumovými nástrahami najednou začaly převažovat nástrahy Keitech. Poslední rána pro všechny ostatní gumové nástrahy byla jedna jarní výprava do Švédska. V zátoce bylo velké množství ryb, a tak jsme se věnovali testování nástrah. Skoro na každou nástrahu se dala chytit nějaká ryba, ale pokaždé, co jsem zkusil Keitech, jsem okamžitě dostal záběr. Místo jedné ryby za patnáct minut jsem chytil tři až čtyři. Tak to probíhalo celý den, dokonce i úplně rozkousaný Easy Shiner fungoval lépe než cokoliv jiného od sedmi různých značek nástrah, které jsem měl s sebou. Od té doby ostatní gumové nástrahy často jen ležely v krabičce jako zbytečná zátěž. Časem jsem se tak propracoval do stavu, kdy jsem se všeho ostatního zbavil a začal chytat pouze na gumové nástrahy Keitech.

Podobným způsobem jsem časem došel k extrémně citlivým, lehkým a silným prutům Hearty Rise, navijákům Shimano, woblerům DUO, Jackall a Megabass, gumovým nástrahám Sawamura a O.S.P, háčkům a doplňkům DECOY, pleteným šňůrám Varivas a Momoi, krabičkám Meiho ...

Na základě získaných zkušeností jsem se rozhodl založit tento e-shop, kde najdete pouze nejkvalitnější přívlačové vybavení a nástrahy osobně ověřené mnou, členy týmu BESTANGLER a blízkými kamarády. Většina těch nejlepších produktů pochází od japonských značek s vlastní výrobou v Japonsku, takže se tyto značky přirozeně staly i naší specialitou.

Přeji Vám spoustu krásných zážitků u vody s naším vybavením.